Więzienie za użycie zwrotu „polskie obozy śmierci”

polskie_obozy_smierci_2015-02-16_11-05-51_middleMieliśmy wiele przypadków w mediach gdzie określało się Holokaust jako „polskie obozy śmierci”. Wiele było protestów oraz oburzenia ze strony Polaków. Bezradność w tej sprawie była przytłaczająca, lecz teraz koniec z szerzeniem nieprawdy.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaakceptował projekt zespołu Patryka Jakiego, który zawiera surowe kary za tego typu zwroty. Projekt uznała również sama Premier Beata Szydło. Minister Ziobro poinformował o zmianach w RMF FM. Informuje w wywiadzie, że projekt został przez niego zaakceptowany i przedstawił go Pani premier, który też uznała. Dodaje również, że projekt uznaje spora część Polaków ponieważ te zwroty pojawiają się w światowych mediach. Najbardziej oburzającym faktem jest to, że nawet sami założyciele tych oto obozów, czyli Niemcy mówią, że to Polacy są sprawcami Holokaustu, że były „polskie obozy śmierci” oraz polskie komory gazowe.

Projekt zawiera dwie opcje kary za owe ustępstwo: za użycie zwrotu „polskie obozy śmierci” będzie groziła grzywna oraz kara pięciu lat pozbawienia wolności. Zagraniczne media tłumaczą się tym, że owe obozy znajdowały się w Polsce i dlatego używają twierdzenia, że to były „polskie obozy śmierci”. Jak widać te argumenty nie trafiają do samych zainteresowanych tą sprawą ponieważ w okresie II Wojny Światowej, terytorium zachodnie Polski zostało przydzielone III Rzeszy(dzisiejsze Niemcy) a wschodnia część po napaści 17 września do Związku Radzieckiego(dzisiejsza Rosja).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *